Програма «Зимова єПідтримка», покликана надати соціальну підтримку громадянам у складний зимовий період. Вона одноразова і буде доступна для українців, які перебувають в Україні, та діятиме протягом грудня 2024 - лютого 2025 року. Як отримати «тисячу президента», розповіли в Міністерстві економіки.
Прийом заявок на отримання допомоги розпочнеться на початку грудня 2024 року і триватиме до лютого 2025 року. Система перевірятиме інформацію про перебування одержувачів допомоги на території України. «Зимова єПідтримка» буде дійсна до кінця 2025 року.
Виплату можна отримати за допомогою застосунку Дія:
- встановити мобільний застосунок Дія
- Якщо у вас немає картки «Національний кешбек», потрібно її відкрити в одному з банків (ПриватБанк, monobank, Райффайзен Банк, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Сбербанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро, Кліринговий Дім, Радабанк).
- У Дії в розділі «Сервіси» потрібно активувати картку «Національного кешбеку»
- Обрати в додатку Дія послугу «Зимова єПідтримка»
- Подати заявку на отримання допомоги
- Очікуйте на зарахування коштів
Відкриття та обслуговування картки «Національний кешбек» безкоштовне. Жодних податків на отриману 1000 грн. нараховуватися не буде.
Пенсіонери та люди з інвалідністю 1 і 2 групи, які отримують виплати через «Укрпошту», там же зможуть отримати і «Зимова єПідтримка». Список тих, хто може отримати допомогу через «Укрпошту» формує Міністерство соціальної політики. Ті, хто увійдуть до списку на отримання коштів через Укрпошту, не можуть подати заявку через Дію.
Витратити кошти вони зможуть так само через «Укрпошту», наприклад, на оплату комунальних послуг або придбання товарів українського виробництва.
Отриману 1000 можна витратити до кінця 2025 року на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів і книжок, медичні послуги, освіту, а також транспорт, мобільний зв'язок, страхування тощо.
Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але тільки на зазначені категорії витрат. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговельною точкою і характеризує напрямок бізнесу.