НОВИНИ ГРАД » Новини » Солому вместо газа намерен использовать на своих ТЭЦ Нафтогаз Украины

Солому вместо газа намерен использовать на своих ТЭЦ Нафтогаз Украины

Солому вместо газа намерен использовать на своих ТЭЦ Нафтогаз Украины
Читати grad.ua у  

Цены на газ растут, и в компании Нафтогаз нашли оригинальный способ решения проблемы Чтобы сэкономить на газе, в качестве топлива на тепловых электроцентралях решили использовать солому. Однако осуществить переход не так просто, объясняет в интервью ТРК «ГРАД» Юрий Ковальчук эксперт Института энергетических стратегий Юрий.

Тут виникає перше питання, що а де цю солому будуть спалювати. Ці теплові електроцентралі, які впринципі передбачені для спалення газу. Тобто відповідно потрібно спочатку провести роботу щодо переобладнання обладнання самих блоків, які спалюють газ на те, щоб вони могли спалювати солому наприклад, і в одночас при необхідності чи потреби спалювати газ. Тобто це дуже затратна робота.

Для того, чтобы использовать солому, необходимо специальное оборудование – утверждает столичный эксперт. Иначе производство может значительно навредить окружающей среде.

Шкідливі викиди від соломи, вони в принципі більші ніж від газу. Тобто відповідно солома більше забруднює навколишнє середовище. Тобто у випадку, якщо це не спеціальне обладнання, тобто фактично абсолютно котельня нова, тобто фактично тец це має бути побудована нова, для спалення саме соломи, і саме відповідна там система викидів має бути поставлена інша

Переход на альтернативное топливо представители компании называют выгодным для местных предпринимателей, которые могли бы построить бизнес на поставке биосырья. Однако, эксперты утверждают, что на сегодняшний день рынок соломы в Украине не сформирован.

Вцілому треба розуміти що десь млрд кубометрів тец споживають газу, тобто це десь приблизно за такими розрахунками можна говорити, що це десь в районі 5 млн тонн соломи треба використати, щоб замінити. Але треба розуміти знову ж таки та солома, що на полях лежить, вона не вся збирається, частина її залишається, частина йде наприклад на силос, частина йде на забезпечення фермерських господарств. Тобто от прям взяти і забрати собі цих 5 млн тонн, чи навіть в наступному році, чи в 24, 25, так не вийде, так просто.

Ежегодно в Украине производится от 45 до 70 млн тонн соломы. В основном ее либо запахивают в землю, либо, несмотря на запрет, сжигают непосредственно в поле. Получится ли использовать ресурс более рационально, на фоне перевода украинских ТЭЦ на биосырье – покажет время.


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: